Naše 1. narodeniny: Oslávte ich s nami!

Je to takmer neuveriteľné, ale už to je rok od toho, čo som spustila naše online štúdio DO-Pilates. Na začiatku bol iba nápad, nadšenie a túžba zacvičiť si s každým kdekoľvek a kedykoľvek, napríklad aj zo svojej obývačky. O tom, aký bol príbeh vzniku môjho portálu, ako portál vyzerá dnes, kto ho tvorí a čo plánujem/e do budúcna sa dozvieš v tomto článku. Ďakujeme všetkým za podporu – toto sú naše 1. narodeniny: Oslávte ich s nami!

Príbeh portálu začal v roku 2020

Jedno pondelkové ráno januára 2020 som sa pevne rozhodla, že nastal čas splniť si sen, o ktorom som snívala už tak dlho. Pilates štúdio, v ktorom by počet mojich klientov nebol nijak limitovaný, nikto by nemusel dochádzať na 1 konkrétne miesto, v 1 konkrétny dátum a čas. To štúdio, ktoré som si vysnila malo byť pre všetkých, kdekoľvek a kedykoľvek. Vedela som, že som si týmto projektom na plecia naložila skutočne veľa, no bola som odhodlaná pracovať vo dne v noci, aby sa môj sen čím skôr splnil.

9 „vypotených“ mesiacov do spustenia

Prvé 2 mesiace som dňom a nocou iba plánovala, hľadala inšpiráciu a tiež ľudí, na ktorých by som sa mohla spoľahnúť a mohli by mi pomôcť najmä s technickou stránkou projektu. V marci sme tesne pred točením s mojím kameramanom Jakubom dostali ráznu STOP-ku. Pandémia nás všetkých pripútala v našich domovoch, a tak som sa rozhodla pre plán B.

Najprv som začala vysielať živé vysielania cez FB skupinku, ale popri tom som si aj začala pripravovať videá pre portál.  Samozrejme som sa musela zoznámiť s technikou a vedieť sa „správne natočiť“.  Bolo to zábavné a niekedy aj slzy boli, keď som po hodinovom pilatese zistila, že mi nefungoval mikrofón a musela som točiť odznovu alebo mi v strede videa začali susedia vŕtať do steny… no zážitkov bolo veľa. 🙂 

Home-office a online vzdelávanie poznačilo chrbátiky nielen rodičov, ale aj detí. Moji známi na blízku sa mi začali sťažovať na bolesti chrbta. Chcela som všetkým pomôcť.

fg1_0H2A4819_pp
LIVE FYZIO 11.1.2021

Buď aj ty členom našej komunity a vykroč na svoju cestu za pevným, zdravým a pružným telom bez bolesti.

45313B9D-DF90-40B3-9473-4CFB0860BA88
E9BB5844-C900-4947-B4E7-7C6CBDAADEF4

Cvičenie doma, bezpečne a naživo

Od apríla až do septembra som poskytovala „online prvú pomoc“ každému, kto trpel bolesťami chrbta alebo sa chcel doma začať hýbať pod vedením odborníka. Živé vysielania na FB som tak robila pre moje klientky a klientov, známych, rôzne firmy a inštitúcie – napríklad pre Britskú školu a neskôr sa mi z týchto, ale aj ďalších skladovateľov vytvorila krásna online komunita, s ktorou som sa stretávala najmä v mojej súkromnej skupinke na Facebooku.

1. Septembra sme portál konečne spustili

Ostatné moje kamošky počas pandémie kváskovali, no a ja som natáčala videá –  sama v mojom štúdiu v Pezinku. Popritom som s mojím dizajnérom Michalom ladila design a funkcionalitu portálu. Poviem vám úprimne: „bol to poriadny pôrod“. 🙂 Dovtedy som ani netušila na koľko vecí treba myslieť po technickej stránke, aby portál fungoval a plnil svoju funkciu. Napokon sa ale podarilo a 01. septembra sme spustili prvý krát naše online pilates štúdio DO-Pilates. Vtedy sme na portáli mali iba 30 videí. Portál sa postupne rozširoval, v októbri sme začali so živým vysielaním LIVE, v novembri sme odštartovali prvú výzvu.

Mali sme víziu a išli sme za ňou.

Aký je portál dnes?

Od spustenia sme neustále pracovali na novom obsahu portálu, ale aj na špeciálnych výzvach:

 • V decembri sme sa venovali našej postave, a preto sme spustili našu historicky prvú výzvu – Adventnú výzvu na ploché bruško a krásne ju prepojili v rámci Nutriplánu členky nášho teamu Zuzky Líškovej.
 • V januári sa prvýkrát predstavila aj naša jóga inštruktorka Vanda, ktorá neskôr v radostnom očakávaní prešla z jej obľúbenej Hatha jógy na Gravid jógu. 😊
 • Vo februári sme sa zahriali pri Valentínskej výzve zameranej na pevný zadoček, no a neskôr sme sa pustili aj do nápravy zlej postúry vo výzve Dokonalé držanie tela za 14 dní.
 • Niekoľkokrát sme mali aj tú česť vystupovať v RTVS v programe Dámsky klub a na Markíze v Teleráne. 

Za ten rok fungovania sme okrem tvorby obsahu pracovali aktívne na odstraňovaní rôznych technických problémov, ktoré sa vyskytli (a že ich teda bolo 😊). Veľa otázok ohľadom funkcionality riešime doteraz a ešte asi aj vždy budeme. Chceme, aby ste vy, naši klienti, mali všetko dokonalé a boli spokojní.

Každému, kto nám počas toho roka dal spätnú väzbu ohľadom fungovania stránky a jej zlepšení celým srdcom ďakujeme. To vy ste boli a ste našim pomyselným hnacím motorom, ktorý nás poháňa na našej trase za dokonalým portálom.

Momentálne má náš TEAM DO-Pilates 10 členov, portál sa teší z neuveriteľných viac ako 700 milovníkov pohybu,  ktorí si môžu vychutnať viac ako 300 unikátnych videí. Okrem portálu sa spolu stretávame aj v našej súkromnej FB skupinke, kde ste všetci vítaní.

screen
0H2A4551_pp

Spolu tvoríme silnú komunitu

Celý tento nápad, všetko to snaženie a drina by nemali význam, ak by tento obsah na konci nemal kto oceniť a videá s nami odcvičiť. Preto by som všetkým našim členom chcela z celého srdca poďakovať. Za to, že ste nás tento rok podporovali, za každé odcvičené video, otázku ohľadom cvičenia, ale aj za každý návrh na zlepšenie. Veríme, že tiež cítite, že ste súčasťou komunity a skupiny ľudí, ktorým nie je ľahostajné svoje zdravie. Ak by ste pre nás mali pri čítaní týchto riadkov akýkoľvek návrh na zlepšenie alebo otázku ohľadom cvičenia, tak neváhajte. Napíšte nám komentár pod tento blog. 🙂 Samozrejme sme na vás nezabudli a máme pre vás ako prejav vďaky aj darček – na naše narodeniny 01. septembra 2021 si otvorte e-mail od nás. Všetko dôležité sa dozviete tam. 

Čo všetko pre vás chystáme?

Ak by sme mali spomenúť všetko to, čo máme na TO DO LISTe, tak by bol tento odstavček strašidelne dlhý. Okrem množstva zmien v samotnom rozhraní portálu, ktoré v blízkych mesiacoch plánujeme, máme hlavne v pláne stále viac zvyšovať našu odbornosť. Naším cieľom je stať sa vysoko špecializovaným portálom pre tých, ktorí potrebujú cvičiť aj zo zdravotným dôvodov. Práve pre takýchto z vás máme skvelú správu – náš portál je pre vás bezpečným a odborným miestom pre váš pohyb a stále budeme našu odbornosť pri terapii pohybom prehlbovať. Plánujeme totiž nadviazať spoluprácu s odborníkmi, lekármi, fyzioterapeutmi na dané témy pohybového aparátu a prinášať stále nové poznatky a cviky, ktoré vám pomôžu riešiť vaše problémy.

Okrem toho je pre nás samozrejme veľkou výzvou udržať nastolenú laťku kvality, ktorú sme si stanovili v našom prvom roku fungovania. Už teraz plánujeme ďalšie množstvo uobsahu, videí a výziev (najbližšie výzva bude v rytme PortDeBras®).

Na záver ešte veľké ďakujem môjmu tímu DO-Pilates, bez ktorých by som to nedala.Každý svojím dielom práce prispel k tomu, aby portál vyzeral a fungoval čo najlepšie.

Tím inštruktorov DO-Pilates

Laura

Laura

Moja verná „parťáčka“ vo fyzioterapii.  Sedeli sme v jednej „školskej“ lavici, ona 20 a ja 40.  Ani väčší vekový rozdiel nám neprekážal k tomu, aby sa z nás stali spriaznené duše.  Tento mladý talent stále „baží“ za vzdelaním a o všetko sa s nami delí v jej úžasných a telu blahodarných videách.

vanda

Vanda

Poznáte to, keď sa rozprávate s niekým z koho srší pokoj a vyrovnanosť? Vanda Gallo je sama o sebe značka a je mi cťou, že portál obohatila svojim úžasným jógovým umením.  Vanda práve teraz prežíva svoje nádherné obdobie v roli matky, ale veríme, že sa čoskoro vráti aj na obrazovku portálu.

vierka

Vierka

Moja kolegynka zo štúdia v Pezinku je bývala basketbalistka, náruživá cestovateľka a teraz srdcom i dušou veľká pilateska.  Najprv sa zdráhala, že pred videokameru nepôjde, že ona si bude cvičiť iba v štúdijku. A pozrite sa na ňu dnes, ako si užíva každú jednu hodinu, ktorú si svedomito pre vás pripraví.

katka

Katka

Kolegynka zo štúdia v Pezinku je už prirodzene veľmi očarujúca. Ona si však ešte aj vybrala nežnú, elegantnú a plynulú pohybovú metódu PortDeBras®, ktorá jej neskutočne sadla.  Neviem si predstaviť lepšieho a charakteristickejšieho lektora tejto ruskej metódy. Úprimne? Pri jej videách má človek až zimomriavky na tele.

ZTuzka

Zuzka

Naša čarodejníčka zdravej stravy – švihne prútikom a sme všetci štíhli. Kiežby to bolo také ľahké, že? Zuzka nám učarovala svojimi jedinečnými receptami pre štíhle telo. Je to húževnatá, pracovitá a energická osôbka, odborníčka na slovovzatá, na ktorú prezradím, že tiež holduje pilatesu.  Zdravá strava a pilates jednoducho idú ruka v ruke a nenávratne k sebe patria.

DO-Pilates tím BACK OFFICE

michal

Michal

Guru estetiky, dizajnu, no najmä stále pozitívny. Je prudko dumajúci člen tímu – ticho načúva mojím nadšeným a niekedy bláznivým nápadom, a potom jedným argumentom ma stiahne z oblakov a uzemní moje rýchle vzplanutia. Čo už. Technika niekedy nepustí. 😊 S Michalom sme však na jednej vlne, často nemám slov, keď svojím vizuálom trafí presne môj vkus a očakávania.

marek

Marek

Guru verbálnej a neverbálnej komunikácie pre styk so srdcom portálu – našou komunitou. Ďalší nenahraditeľný člen tímu, ktorý mi spadol z neba.  No tak trošku sprostredkovane od dobrej kamarátky.  Chlapec s fúzikmi a briadkou, s fičúrskym úsmevom na tvári a všetko čo dá na papier či do postov sú viac ako moje myšlienky.  Vie sa naladiť na moju vlnovú dĺžku a robí veci hneď a rýchlo.  Prezradím, že Marekovi pomáha jeho nežná polovička, takže o to je ich práca vybalansovaná.

jakub

Jakub

VideoGuru portálu – mladý talentovaný „ešte stále študent“ sa stará o  videoprodukciu, o ich kvalitu po všetkých stránkach.  Je to neskutočný detailista, perfekcionista a úprimný človek. Srandovné je, že patrí medzi malú skupinku ľudí, čo videli každú jednu sekundu, každého videa na portáli.  Nečudo, že začal s nami cvičiť.

Peter

Peter

Guru neurologických prepojení portálu (programovania) – nový člen tímu, ktorý vyplnil chýbajúci článok portálu. Teraz sa divím, ako som bez neho mohla tak dlho fungovať – na ňom všetko stojí a padá.  Máme šťastie, že je neskutočný odborník, pracant a je naň spoľahnutie. Navyše je efektívny a ako jeden z mála ITčkárov, ktorých poznám, vie komunikovať.  Odľahlo mi, keď viem, že aj po IT stránke je portál v tých správnych rukách.

kruhy

Marcelka

Organizačný guru. Je moja pravá ruka, ktorá mi často pomáha zorganizovať moju prácu a pomôcť mi stíhať všetko to, čo mám naplánované. Je kľúčovým členom tímu a tiež som ju hľadala dlhšie ako by som chcela (potrebovala som ju už dávno). Ako to v živote chodí, napokon do môjho života prišla sama – spolu s Petrom, je to jeho manželka. Takže ďalší tandemový párik v našom tíme.

  3 Comments

 1. 03.09.2021
  Odpovedať

  Ahoj Deniska, som veľmi vďačná Tebe aj Tvojmu kolektívu, že ste sa rozhodli venovať online cvičeniam pilates, fyzio, joge a ďalším cvičeniam. Pred vianocami, keď moja dcéra Stanka prišla domov a zistila aké mám problémy s chrbticou doslova ma donútila a presvedčila, že musím niečo so sebou robiť a začať cvičiť. Vedela, že v minulosti som prešla rôznym cvičeniami, tak začala hľadať nejaké cvičenia online. Našla Vašu stránku a tak sme sa prihlásili na skúšobné trojdňové cvičenie, potom sme si kúpili trojmesacne cvičenie a nakoniec ročné cvičenie. Do dnešného dňa neľutujem, že som využila túto možnosť s Tebou a s Tvojim cvičiteľmi precvičovať zostavy pilatesu, fyzio a zúčastnila som sa rôznych výziev. Držím Vám k prvým narodeninám palce, želám veľa síl, energie a teším sa na ďalšie výzvy.

  • Denisa
   06.09.2021
   Odpovedať

   Nataška, veľmi pekne ďakujeme za tak krásny príbeh a teším sa, že patríš medzi tých nadšencov vedomého a inteligentného pohybu, ktorý sa snažíme vkladať do každej jednej hodiny na portáli. Želáme aj my tebe krásne pohybové zážitky, pevné a zdravé telo a nech ťa to s nami stále baví:-) Denisa

  • Denisa
   30.09.2021
   Odpovedať

   Nataška, mám z toho obrovskú radosť a ďakujeme za dôveru. Želáme si, aby bolo veľa spokojných klientov tohto portálu plného pohybových zážitkov. A želám si, aby som sa s vami všetkými raz stretla aj naživo.

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X