Dámsky klub: ako na cvičenie problémových partií počas Vianoc?

cvicenie_problemovych_partii_pocas_vianoc_03

Deniska tentokrát v Dámskom klube rozoberala tému sviatkov a cvičenia. Všetci si totiž radi počas týchto dní doprajeme trošku odpočinku v podobe „gaučingu” a maškrtenia v podobe medovníkov a medvedích labiek. Nedostatok pohybu a nadbytok kalórií je však dobré kompenzovať – poď sa s nami pozrieť ako na cvičenie problémových partií počas Vianoc.

Prečo sme my ženy počas sviatkov v nevýhode?

Na rozdiel od mužov je telo ženy genetický vybavené väčším množstvom tuku v pomere k svalom. Ten nám slúži jednak na estetické tvarovanie tela (v prípade, ak je ho uloženého toľko koľko chceme a tam kde chceme), ale súčasne napríklad aj ako ochrana vnútorných orgánov a nevyhnutná pomoc pri tehotenstve. Svoje urobí aj ženský hormón estrogén, ktorý primárne spôsobuje ukladanie tuku – najmä v dolných partiách, teda na zadku a stehnách. 

cvicenie_problemovych_partii_pocas_vianoc_02

Ak to s cvičení myslíš vážne – a nie iba medzi sviatkami, tak neváhaj a vyber si členstvo na našom portáli DO-PILATES. Môžeš si vyberať z viac ako 350 odborných lekcií, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoje vysnívané telo (a to cvičením z pohodlia domova).

cvicenie_problemovych_partii_pocas_vianoc_02

Ako na cvičenie počas Vianoc? 

Tomu, že by sme si mali dopriať zemiakového šalátu a koláčikov iba tak akurát sa asi venovať nemusíme a všetci vieme, že to je to najdôležitejšie. Nezabudnite aj na kardio – nemusíme ísť rovno behať, ale taká rýchlejšia 45 minútová prechádzka je to pravé, čo tvoje telo rozbehne na spaľovanie a zobudí ho. 

Vieme však aj pracovať na tom, aby sme si problémové partie spevnili – existuje naozaj mnoho cvičení a pozicií, ktoré viete vykonávať napríklad pri varení, pečení alebo upratovaní. Tieto cviky ti ukáže Deniska v reportáži Dámskeho klubu, rovnako ti tak prezradí aj trik, ako kompenzovať dlhé sedenie pred televízorom. To je totiž často spájané so zaguľateným chrbtom a vysunutým krkom, čo nám môže spôsobiť rôzne nepríjemné problémy, napríklad migrény, o ktoré určite nestojíme. 

Pozri si reportáž z Dámskeho klubu, v ktorej ti Deniska ukáže pár skvelých cvikov:

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X