PortDeBras™: Objav tajomstvo ladného pohybu

PortDeBras®: Objav tajomstvo ladného pohybu_01

PortDebras™ je originálny cvičebný aeróbny program, ktorý ťa bude baviť od prvého pohybu a tónu hudby. Zaraďujeme ho medzi cvičenia body&mind, v ktorom je pohyb terapiou pre telo, myseľ, aj dušu. Táto metóda v sebe spája prvky moderného tanca a baletu s princípmi posturálneho a balančného tréningu. Plynulá zostava cvikov harmonicky posilňuje a preťahuje svaly celého tela, mobilizuje chrbticu a zlepšuje pohyblivosť kĺbov. Veľký dôraz sa však kladie aj na správne postavenie a zapojenie hlbokých svalov centra tela (podobne ako pri pilatese). Presvedč sa o tom a objav tajomstvo ladného pohybu vďaka metóde PortDeBras™. 

Ako vyzerá cvičenie PortDeBras™?

PortDeBras™ sa cvičí najmä v stoji, ale dopĺňa sa ale aj cvikmi na podložke, stoličke či fitlopte a pre získanie sily do paží sa využíva aj práce s therabandom. Špecifickú atmosféru hodiny dotvára hudba v štýle ambiente/ chillout.

 

Pre koho je táto metóda určená?

Na PortDeBras™ je úžasné práve to, že ho zvládne naozaj každý. Pred začatím cvičenia nemusíš mať žiadnu predchádzajúcu pohybovú alebo tanečnú prípravu. Začína sa s jednoduchými zostavami, pričom sa dáva dôraz na správne prevedenie každého pohybu a posilnenie hlbokého stabilizačného systému tela.  Postupne sa prechádza k zložitejším prvkom a pohyb sa stáva stále ladnejším a harmonickejším.

PortDeBras®: Objav tajomstvo ladného pohybu_02
PortDeBras®: Objav tajomstvo ladného pohybu_01

PortDeBras™ a jeho zázračné účinky na naše zdravie

  • Účinne precvičíš povrchové, aj hlboké svaly chrbta a hlbkého stabilizačného systému, svaly rúk, zadku aj nôh.

 

  • Zlepšíš svoju koordináciu a naučís sa správnemu držaniu tela. Tvoje pohyby budú ladnejšie, estetickejšie a celé tvoje telo bude v harmónii.

 

  • Vyčistíš svoju myseľ a kompletne sa zrelaxuješ. Vďaka konceptu Body&Mind, na ktorom je PortDeBras™ postavené, prepojíš svoju myseľ s každým vedomým pohybom. 

 

  • Nabiješ sa energiou a užiješ si dokonalý pohybovo-tanečný zážitok v doprovode príjemnej hudby.

Elegantná výzva PortDeBras™ – štartujeme už 11. Septembra 2021

Zapoj sa do našej výzvy a objav tajomstvo ladného pohybu

Z čoho bude výzva pozostávať?

Prvý týždeň: Základy na podložke

  • Postavenie panvy, hrudníka, lopatiek, práca paží, rotácie a mobilita chrbtice

Druhý týždeň: Stolička

  • Rozpohybujeme chrbticu s oporou v chodidlách a panvy, postupne pridáme diagonálne a balančné pozície

Tretí týždeň: Fitlopta, theraband a squat

  • Pridáme si silu do paží pomocou therabandu a zacvičíme si modifikáciu stoličky na fitlopte (kto nemá fitloptu, cvičí ďalej na stoličke)
  • Zacvičíme si Squat á la PortDeBras a popracujeme na našich stehenných svaloch

Štvrtý týždeň: Stojná pozícia

  • Postavenie chodidiel v stoji, prechody z V pozície do paralel, plié a relevé
  • Diagonálne a balančné pozície v stoji a naša finálna sekvencia

Na záver: Spoločná online hodina

Na záver nás čaká spoločná online hodina na portáli, ale aj v našej FB skupine DO Pilates ONLINE – TERAPIA POHYBOM, kde spojíme to, na čom sme celý mesiac pracovali.

PortDeBras®: Objav tajomstvo ladného pohybu_04
PortDeBras®: Objav tajomstvo ladného pohybu_03

Prebiehajúcu výzvu nájdeš od 11. septembra na našom portáli v sekcii Výzvy. Ak ešte nie si registrovaný/a tak vyskúšaj  naše 14- dňové skúšobné členstvo, ktorým získaš prístup do plného obsahu nášho portálu. 

Katka Töröková

CERTIFIKOVANÁ INŠTRUKTORKA PortDeBras™

Milujem hudbu a tanec. Od detstva som tancovala rôzne žánre, najskôr folklór, ktorý ma sprevádzal až na vysokú školu a neskôr sa pridali rôzne formy dynamických tanečných cvičení (dance aerobick, step dance, zumba), ktorým som sa venovala aj počas materskej dovolenky. Popri troch deťoch som však objavila práve PortDeBras™.

Začala som sa tomu intenzívnejšie venovať, absolvovala som workshop PortDeBras™ Introduction a kurzy PortDeBras™ Basic a Intermediate. A teším sa, že ťa na portáli DO-Pilates môžem previesť touto úžasnou metódou. 🙂 

Ak ešte nie si členom nášho portálu, tak určite vyskúšaj naše 14 dňové skúšobné členstvo a zapoj sa do našej skvelej komunity.

PortDeBras®_Objavte_tajomstvo_ladného_pohybu_03

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X