TIP NA JESEŇ: ZABOJUJ PROTI „DEPKE“ PILATESOM

zabojuj-proti-depke-pilatesom

Jeseň je pre mnohých menej obľúbené ročné obdobie, pretože slnečné lúče vidíme čoraz menej, ochladzuje sa, dni sa skracujú a často sa cítime akosi bez energie. Mnohí  potrebujeme dobiť svoje baterky, odstrániť negatívne myšlienky a zbaviť sa napätia. Vďaka pilatesu sa postaráme o svoje telo, ale aj svoju dušu. O benefitoch pilatesu sme už písali, no teraz sa podrobnejšie zameriame nato, prečo má pilates tak blahodarný vplyv na našu psychiku. Čítaj ďalej a zabojuj proti „depke” pilatesom.

TIP NA JESEŇ: ZABOJUJ PROTI „DEPKE“ PILATESOM

ZVÝŠTE SI HORMÓNY ŠŤASTIA A ZAŽEŇTE „DEPKU“

Cvičenie pilatesu pomáha produkovať „hormóny šťastia“ ako serotonín a dopamín a zvyšuje endorfíny. Práve tieto chemické látky v mozgu zabezpečujú, že sa cítime dobre. Nemusíme cvičiť dlho, stačí 30 minútová zostavička pilatesu, no dôležitá je pravidelnosť. Možno sa pýtate, prečo sú „hormóny šťastia“ tak dôležité nato, aby sme sa cítili dobre. Serotonín a dopamín ovplyvňujú našu náladu, emócie, sú spojené so spánkovým cyklom, sebavedomím a pozitívnym náhľadom na život. Endorfíny zmierňujú vnímanie bolesti a zosilňujú pocity radosti a šťastia. „Hormóny šťastia“ výrazne redukujú symptómy depresie a úzkosti.

Ak chcete, aby váš organizmus prekypoval energiou a aby ste sa cítili fit nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke, tak vytiahnite podložku a začnite s pilatesom práve dnes.

zabojuj-proti-depke-pilatesom
zabojuj-proti-depke-pilatesom
zabojuj-proti-depke-pilatesom

UPOKOJTE SVOJU MYSEĽ A ELIMINUJTE STRES
Pilates vo veľkej miere pomáha upokojiť našu myseľ a uvoľniť nahromadené napätie. Prináša spomalenie a únik od uponáhľaného životného štýlu a je skvelou voľbou po náročnom pracovnom dni. Pri tejto metóde sa totiž zameriavame na prítomnosť. Počas lekcií sa sústredime na svoje telo, na svoje vedomé dýchanie a zabúdame na problémy všedných dní. Užívame si chvíľu tu a teraz.

Vedomé pravidelné dýchanie má na naše telo a myseľ upokojujúci efekt. Vystrečovanie, ktoré je súčasťou pilates hodín nám pomôže dokonale sa uvoľniť a zrelaxovať a pomalé precízne prevedenie cvikov taktiež upokojí našu myseľ. Pilates je bez pochýb vynikajúcou terapiou pre naše telo, myseľ a dušu.

ZLEPŠITE SI SÚSTREDENIE A POZORNOSŤ

Vďaka tomuto cvičeniu sa nám naše telo lepšie okysličuje. Cviky, ktoré si vyžadujú koordináciu tela majú pozitívny vplyv na naše mozgové funkcie. Mozog je viac prekrvený, čo vedie k zvýšeniu bystrosti a pozornosti. Taktiež to má veľký vplyv na našu pamäť a učenie sa novým veciam. Pilates patrí k body and mind cvičeniam, čiže prepája myseľ a telo, a tak stimuluje celý nervový systém, vďaka čomu vznikajú lepšie spojenia medzi neurónmi.

Vďaka pilatesu trénujeme aj svoju koncentráciu a precíznosť, pretože práve tie patria medzi základné princípy tejto metódy. Cvičenie nás učí sebadisciplíne a zároveň motivuje byť aktívnejší, vďaka čomu ľahšie dosiahneme svoje vytúžené ciele.

zabojuj-proti-depke-pilatesom

Nevieš sa stále rozhodnúť, či je cvičenie pilatesu a jógy pre teba? Máme pre teba špeciálnu ponuku na skúšobné členstvo. Zaregistruj sa a začni s cvičením hneď teraz, ešte dnes

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X