Často kladené otázky

Otázky k metóde Pilates

 • si úplný začiatočník alebo aj pokročilý
 • nemáš čas chodiť cvičiť do pilates štúdia alebo k fyzioterapeutovi
 • chceš pokračovať vo svojej pohybovej terapii aj doma podľa odborných videí
 • chceš cvičiť pilates ako podporný tréning k hlavnej športovej aktivite
 • chceš cvičiť pilates ako prevenciu pred bolesťou chrbta, keďže máš sedavé zamestnanie (alebo naopak stojíš celý deň) alebo jednostrannú záťaž
 • si inštruktor alebo fyzioterapeut a hľadáš inšpiráciu v cvičení
 • máš dlhodobú prácu za počítačom a chceš sa naučiť, ako si pomôcť, aby telo a chrbtica netrpeli v budúcnosti

Pilates je súbor cvičení, ktorý sa zameriava na posilnenie hĺbkových svalov v oblasti tvz. Centra sily (Core alebo Powerhouse), ktoré nám chráni chrbticu pri jej pohybe, poskytuje jej oporu a stabilitu – čo sa odráža pri akomkoľvek pohybe každodenného života alebo pri akejkoľvek športovej aktivite. Pilates pomáha naprávať zlé držanie tela a pomôže ti prepojiť telo s mysľou, čím ťa naučí ovládať svaly, o ktorých si doteraz ani netušil/a, že máš.

Je veľa činností v každodennom živote, ktoré nám spôsobujú svalovú disbalanciu a nesprávne stereotypy – nosenie tašky na jednom ramene, sedenie za pracovným stolom s myšou v ruke a pod. Pilates ťa naučí vnímať svoje telo v akejkoľvek polohe a kontrolovať pohyb, čím sa ti postupne upraví držanie tela a eliminujú sa problémy či bolesti.  Pilates je súčasťou kinezioterapie – liečby pohybom, a preto je táto metóda populárna u lekárov, lebo rieši správne držanie tela, ktoré je nevyhnutné pre bezbolestný život.

Vďaka portálu sa naučíš základné princípy pilatesu:

DÝCHANIE – správne dýchať
KONTROLA – vnímať telo a zapájať tie správne svaly
KONCENTRÁCIA – prepojiť myseľ a telo a sústrediť pozornosť na každý pohyb
CENTRALIZÁCIA – zapojiť centrum tela v dynamike i statike
PRESNOSŤ – precízne vykonávať pohyb
PLYNULOSŤ – kontrolovane a s ladnosťou prechádzať z pohybu do pohybu

Pilates je veľmi obľúbeným cvičením na celom svete.  Každému, kto ho praktizuje, prináša mnoho benefitov:

 • posilnenie centra tela a jeho stability,
 • zvýšenie mobility pohybového aparátu a rozsahu pohybu kĺbov,
 • vylepšenie koordinácie tela a artikulácie chrbtice,
 • korigovanie držania tela,
 • odstránenie disbalancie svalov alebo lokálnej bolesti (po konzultácii s tvojim lekárom)
 • vyformovanie postavy – zoštíhlenie a predĺženie svalov (šliach)
 • eliminácia stresu
 • podpora cirkulácie krvi vďaka dýchaciemu stereotypu
 • uvoľnenie a zrelaxovanie mysle.

Úžasné na tomto cvičení je, že je určený pre každého:

 • mladého či seniora
 • zdravého či zraneného
 • s tuhým či flexibilným svalstvom
 • so svalovou disbalanciou či s ideálnou postúrou…

Dôležité je mať chuť na sebe pracovať, byť dôsledný a konzistentný!

Získaš prístup k nekonečnému počtu odborných videí pilatesu, fyzio cvičení, cvičení za kancelárskym stolom, podľa ktorých môžeš cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.  Všetky videá precvičujú odborníci a fyzioterapeuti.

Získaš prístup ku 100% obsahu, t.j.

 • 24/7 neobmedzený prístup k 350+ videám (pilates, jóga, fyzio cvičenia, bootybarre, tvárová jóga)
 • Špecializované cvičebné programy a výzvy na rôzne témy (Centrum Začiatočníkov, Pilates pre Zdravý chrbát, Jóga pre Zdravý chrbát, terapeutická Yin Jóga, Dýchacie cvičenia Prana Yamy a Meditačné cvičenia)
 • prístup do kompletnej video databázy cvičení, ktorá sa bude stále dopĺňať o nové odborné video-cvičenia na predplatenú dobu
 • prístup k DO Pilates@HOME videám
 • prístup k DO Pilates@WORK videám
 • prístup k DO Fyzio@HOME videám
 • prístup k cvičebným programom a výzvam na rôznu tému
 • možnosť cvičiť NAŽIVO/LIVE a dostať sa k ich záznamom
 • prístup do podpornej skupiny na Facebooku – DO Pilates ONLINE
 • Pravidelné informovanie o novinkách prostredníctvom mailov

Áno môžeš, stačí ti kliknúť pod video na možnosť UKÁŽKA a pozrieš si krátky obsah videa.

Každému záujemcovi ponúkame možnosť cvičiť podľa vybraných videí ZDARMA.  Máte dva plnohodnotné pilates tréningy pre začiatočníkov aj pokročilých, video z fyzio cvičenia a video za kancelárskym stolom.  Každé naše video je vysoko odborný materiál, systematicky a prehľadne pripravovaný profesionálnymi inštruktormi a fyzioterapeutmi.  Máte možnosť nahliadnúť do jednotlivých videí prostredníctvom UKÁŽKY, alebo cez YouTube kanál.

Tento portál je určený pre každého, aj pre toho, kto nikdy necvičil pilates, ale aj pre kvalifikovaného inštruktora, ktorý hľadá inšpriáciu a chce ďalej napredovať a učiť sa od druhých.  V portáli nájdeš program Centrum pre začiatočníkov alebo Začiatočník – krok po kroku, ktoré odporúčam odcvičiť ako prvé a pokojne sa aj k nim po čase vrátiť.  Pretože pilates je dlhá cesta a treba si ho osvojiť do každého detailu.

Tento portál bol vytvorený s veľkým rešpektom k ľuďom s chronickými bolesťami chrbta.  Práve pravidelné a šetrné fyzio cvičenie by mali ich stav zlepšiť, preto každý lekár odporúča cvičenie.  Naprv by mal človek prejsť súkromnými hodinami s fyzioterapeutom a naučiť sa, čo je pre jeho telo vhodné a čo naopak nevhodné.  Až potom môže siahnuť po cvičeniach na tomto portáli, ktoré predstavujú doplnok k jeho rehabilitačnej terapii.  Vždy je prínosné poznať varovné pohyby, ktoré môžu byť v tvojom prípade kontraindikáciou.

Vždy je dôležité odkonzultovať možnosť cvičení online so svojim lekárom alebo fyzioterapeutom.  On je kompetentný zhodnotiť vašu zdravotnú situáciu a pripravenosť cvičiť doma podľa videí.  Ideálna je kombinácia návštev fyzioterapeutického centra alebo pilates štúdia a cvičenie podľa online videí.

Samozrejme, že môžeš, ak si pred tehotenstvom cvičila a bola pohybovo aktívna.  Ak chceš s cvičením začať v tehotenstve, neodporúča sa to.  V portáli nájdeš video program Cvičenie počas gravidity, rozdelený podľa jednotlivých trimestrov.  Taktiež si tam nájdeš videá počas šestonedelia a špeciálne cvičenia na diastázu.

Ideálne je, ak si zadovážiš podložku (hrúbky 1,5cm) a pilates pomôcky, ktoré sú definované vo videu POMÔCKY v Centre začiatočníkov?.  Ak ešte nemáš pilates pomôcky, odporúčame si ich zakúpiť, aby si si vedel/a tréning užiť naplno a využiť benefity, ktoré ponúka daná pomôcka.  Pomôcky si vieš zakúpiť aj cez náš e-shop.

Technická podpora

Do portálu do-pilates.com sa zaregistruješ výberom jedného z troch ponúkaných druhov členstiev (bezplatné, 3 mesačné, ročné). Vyber si svoje členstvo, vyplň fakturačné údaje a uhraď sumu cez bezpečnú platobnú bránu. Následne vám príde na tebou zadaný email potvrdenie o členstve.

Svoje prihlasovacie údaje vieš zmeniť priamo v kolonke Môj účet – Profil. V nastaveniach nájdeš možnosť zmeniť svoje prihlasovacie meno, email aj heslo.

V prípade, že si zabudol svoje prihlasovacie heslo, vieš si ho vyžiadať pri prihlasovaní kliknutím na „Zabudli ste heslo?“. V prípade, že sa nevieš prihlásiť a heslo obnoviť, kontaktuj nás na info@do-pilates.com.

Členstvo sa platí vopred (štvrťročne alebo ročne) prostredníctvom karty. Po uplynutí doby členstva sa prístup zruší, ak si ho opäť nepredplatíš po vyzvaní systémom.

Členstvo máš nastavené na predplatené obdobie (3 mesiace alebo rok).  Pred uplynutím ťa systém upozorní na možnosť predĺženia.  Ak sa rozhodneš nepokračovať, tvoj prístup k databáze bude zrušený.

Členstvo sa nedá zrušiť skôr.

Členstvo sa nedá zrušiť skôr, ako uplynie doba, na ktorú je zaplatené. Pred vypršaním platnosti členstva ťa upozorníme na možnosť členstvo predĺžiť. Vtedy si vieš vybrať členstvo o aké máš ďalej záujem.

Nenašli ste Vašu odpoveď?


  X