Gravid Yoga: Výzva pre tehuľky

Gravid_Yoga_Vyzva_pre_tehulky_01

Tehotenstvo by sme mohli určite nazvať krásnym obdobím radosti a očakávania z nového života. Okrem pocitu šťastia, však tiež naše telo, hlava a srdce zažívajú aj neskutočné zmeny. Nárast hmotnosti, hormonálne výkyvy, nevoľnosti, či kŕče ku tehotenstvu jednoducho patria, aj napriek tomu, že nám nie sú príjemné. Dobrou správou je, že si vieme ľahko a príjemne pomôcť. V tomto článku a výzve (Gravid Yoga: Výzva pre tehuľky) sa naučíme ako porozumieť svojmu tehotnému telu a všetkým tým zmenám, ktoré nás čakajú. 

Gravid Yoga ako najlepšie cvičenie pre tehotné

Gravid Yoga je variantom yogy, ktorá je určená pre všetky tehuľky, ktoré majú prirodzený priebeh gravidity a ich lekár im cvičiť nezakázal. Jej základom je precvičovanie pozícií- asán, ktoré pramenia najmä z Hatha yogy. Nemenej dôležitou častou je však aj pranajáma-  vedomé a zámerné ovládanie dychu. Pomocou týchto praktík ponaťahujeme citlivo a bezpečne všetky dôležité svaly, naplníte svoje vnútro pokojom, energiou a najmä urobíte niečo pre seba a pre bábätko.

S čím nám teda Gravid Yoga pomáha?

 

1. POMÁHA PO FYZICKEJ STRÁNKE
Posilňuje telo, zbavuje nás bolesti, vytvára priestor pre bábätko a vnútorne orgány, pomáha zlepšiť náš celkový stav počas tehotenstva.

 

2. POMÁHA PO MENTÁLNEJ STRÁNKE
Pomáha nám popasovať sa so zmeneným psychickým stavom a rôznymi pocitmi strachu, smútku, neistoty a nepohody, ktoré sú spôsobené nárastom a zmenou hormónov. R
elaxuje myseľ, pomáha sa lepšie prepojiť s procesmi vlastného tela, ale aj s bábätkom.

 

3. POMÁHA NÁM S PRÍPRAVOU
Naučíme sa pripraviť na tzv. vedomý pôrod, pomocou fyzických cviko, ale aj dýchacími a meditačnými technikami.

Gravid_Yoga_Vyzva_pre_tehulky_04
Gravid_Yoga_Vyzva_pre_tehulky_03

VANDA GALLO

Ahojte som Vanda a som členom teamu DO-Pilates.

Cvičenie yogy a jej filozofia je mi blízka už od ranného veku. Oboznámila ma sa s ňou ešte moja matka v detstve.

Celý život som zasvätila rozširovaniu posolstva yogy a už viac ako 8 rokov sa jej aj nepretržite venujem. Najdôležitejšie poznatky a svoj učiteľský výcvik som získala v indických mestách Rishikesh a Indor, kde som strávila niekoľko mesiacov po boku svojich indických guru a učiteľov. 

Teraz som po 2 náročných mesiacoch štúdia ukončila 100-hodinový kurz tehotenskej yogy na medzinárodnej škole Arhanta Yoga Ashram.  Sama som momentálne v radostnom „očakávaní“, takže som sa rozhodla venovať nielen sebe, ale aj iným tehuľkám.

Okrem Gravid Yogy si so mnou na portáli môžete zacvičiť aj klasické lekcie yogy.

Gravid Yoga: Výzva pre tehuľky

Gravid_Yoga_Vyzva_pre_tehulky_02

Pripravili sme pre teba špeciálnu Gravid Yoga výzvu, v ktorej ťa naučíme:

  • najvhodnejšie cviky a ich správne prevedenie pre tehuľky
  • dýchacie, relaxačné a meditačné techniky, ktoré ťa dostanú do pohody a zároveň ťa pripravia na vedomý pôrod
  • predísť takým problémom ako je bolesť chrbtice, problém s trávením, bolesti panvy a panvového dna

Počas výzvy sa môžete tešiť na ONLINE cvičenie 3x do týždňa počas jedného mesiaca. Následne ti budú tieto videá k dispozícii na našom portáli kedykoľvek a pribúdať budú ďalšie a ďalšie.

Celú výzvu nájdeš v sekcii „výzvy“ v portáli DO-Pilates, ktorá sa ti odomkne po zakúpení členstva.

Ako bude prebiehať výzva?

Prvý týždeň sa oboznámime s cvikmi a jednotlivými asanami (polohami tela). Ukážeme si, ako ich správne vykonávať v tehotenstve a aké pomôcky môžeme použiť. Vysvetlíme si, čo nám pomôže v jednotlivých trimestroch a oboznámime sa tiež s dýchacími technikami.

Postupne sa budeme venovať jednak zostávam, ale aj konkrétnym cvikom, ktoré riešia jednotlivé problémy, ktoré často v tehotenstve nastanú- bolesť chrbta, bolesť panvy, opuchy, problémy s trávením a vylučovaním. Opäť neustále budeme prehlbovať prax dychových a meditačných techník a praktizovať cviky na posilnenie a uvedomenie si nášho panvového dna.

Posledný týždeň bude v znamení princípov vedomého pôrodu a to po fyzickej, ale aj mentálnej stránke.

Ako sa môžeš zapojiť do výzvy?

  1. Zaregistruj sa a vyber si svoje členstvo (v ponuke je aj 7-dňové skúšobné členstvo)
  2. V sekcii výzva už nájdeš prvú lekciu a od 24. mája 2021, kedy začína výzva, budú pribúdať ďalšie. Na spustenie výzvy, ale  nemusíš vôbec čakať. Pokojne sa registruj a v sekcii výzva nájdeš ako BONUS Fyzio hodiny pre tehuľky a pilates pre tehuľky
  3. Pridaj sa do našej súkromnej facebookovej skupiny, kde budeme zdieľať naše pocity a skúsenosti z cvičenia.
Gravid_Yoga_Vyzva_pre_tehulky_01
Gravid_Yoga_Vyzva_pre_tehulky_05

Tip na úžasný darček!

Darčeková poukážka na vstup do ONLINE sveta Gravid yogy je skvelým darčekom pre každú tehuľku. Daruj jej vstupenku do sveta šťastnejšieho a zdravšieho tehotenstva. Náš elitný tím ju bude sprevádzať pozíciami a základmi Gravid yogy, ale bude mať prístup aj k lekciám klasickej jógy, pilatesu, fyzio cvičeniam, tvárovej jógy a bootybarre.

Ja, aj celý DO-Pilates team ti prajeme, aby si si užila našu výzvu, ale aj celé tehotenstvo. Čas „očakávania“ je jeden z najkrajších momentov v živote ženy. No je to aj jeden z tých najťažších. Urobme všetko preto, aby sme na tento moment spomínali iba v tom najlepšom a my, maminky, ale aj bábätká ostali zdravé.

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X