Dámsky klub: ako posilniť telo, keď nemôžem cvičiť v stoji a v ľahu

Mnohí z nás nemôžu kvôli rôznym zdravotným problémom cvičiť alebo posilňovať v stoji alebo v ľahu, no to ešte neznamená, že cvičenie je pre nich nemožné. V tomto diele Dámskeho Klubu ti Deniska Owen povie, ako posilniť telo, keď nemôžem cvičiť v stoji a v ľahu.

Prečo niektorí z nás nemôžu cvičiť v stoji alebo ľahu?

  • Ak má niekto problémy v kĺbmi, tak cvičenie v stoji je kvôli gravitačným vplyvom nie úplne vhodné.
  • Ľudia v seniorskom veku majú častokrát menšiu svalovú hmotu ako ľudia v produktívnom veku. V mnohých prípadoch majú problém pri cvičení v stoji s koordináciou alebo len jednoducho nevládzu.
  • Tehotným ženám ich väčšie bruško spôsobuje hyperlordózu, čiže prehnutie driekovej chrbtice, čo im sťažuje cvičenie.
  • Ľuďom, ktorí majú chronické problémy chrbtice, napríklad aj tí, ktorí absolvovali operáciu a nachádzajú sa v rehabilitačnej fáze je často odporúčané cvičenie v sede.
damsky klub_pilates_02

Ako postupovať v cvičení v sede pri cvikoch na posilnenie dolných končatín?

Využijeme tú najobyčajnejšiu pomôcku na cvičenie, ktorú doma vieme nájsť – stoličku. Ešte pred samotným cvičením nezabudneme na poriadne prekrvenie tela – na tzv. cievnu gymnastiku. Rovnako si dávame pozor aj na správne postavenie tela v sede. Plnohodnotne precvičíme všetky spodné partie: bedrá, sedacie svaly, kolená, členky.

Cvičiť môžeme s pomôckami, aj bez nich, no s nimi lepšie precítime jednotlivé svalové partie, vďaka ich rezistenčným vlastnostiam.  Medzi základné pomôcky patria napríklad loptičky, rezistenčná guma alebo pilatesový magic circle.

Celý Deniskin vstup v Dámskom klube si pozrieš vo videu nižšie, detailne ti ukáže aj zopár naozaj efektívnych cvikov a povie ti, na čo si dať pri cvičení v sede pozor.

Nevieš sa stále rozhodnúť, či je cvičenie pilatesu a jógy pre teba? Máme pre teba špeciálnu ponuku na skúšobné členstvo. Zaregistruj sa a začni s cvičením hneď teraz, ešte dnes.

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X