Naše 2. narodeniny: Máme čo oslavovať!

2.narodeniny_20

Náš portál DO-Pilates oslavuje krásne 2. narodeniny a vďačíme zato najmä našej skvelej komunite. O tom, aký je príbeh druhých narodenín, ako portál vyzerá dnes, čo sme všetko stihli či nestihli, no a kto je vlastne v zákulisí celého fungovania DO-Pilates sa dozviete v tomto článku.

2.narodeniny_do-pilates_01

Naše 2. narodeniny: Máme čo oslavovať!

Vývoj portálu sa dá krásne porovnať s vývojom dieťaťa.  Prvé dva roky sú vždy turbulentné, ako pri raste dieťaťa.  Všetko je pre nás nové, a preto sa veľa učíme, veľa toho obetujeme a skúšame. Riadime sa heslom „Keď miluješ, tak nie je čo riešiť“ a veríme, že naša láska k portálu a ku našej komunite je vidieť aj cez obrazovky. 

Postupne, pomaly, krok po kroku sa “naše dieťa” učí prvé krôčky, slová, balans a my sa vďaka tomu posúvame ďalej.  Tvoríme vysoko odborný obsah, ktorý inde len tak nenájdete, máme početnú priateľskú komunitu ľudí, v ktorej sa navzájom inšpirujeme a motivujeme a máme hlavne výsledky, ktoré hovoria za všetko. Prvý rok bol úžasný, no druhý bol ešte lepší.  Zdravé telá, chrbátiky a úsmev na tvári našich členov sú pre nás priorita a tá najväčšia hodnota a odmena.

2.narodeniny_do-pilates_darcek

Aké boli tohtoročné míľniky portálu?

Zrod „vlajkovej lode“ portálu

Ako by to bolo včera. Spomínam si, že v jeden septembrový deň som sa zamýšľala nad plánmi do budúcnosti, no a do očí mi brnkol medzinárodný deň chrbtice, ktorý je 16. októbra.  Napadlo ma:  Čo keby sme nahrali DO CONNECT rozhovor s našou fyzioterapeutkou Laurou Bánovskou na tému skoliózy?

DO-Connect spájal v sebe všetko to, čo som chcela. Jednak sme si prešli slovne základnú problematiku, no potom sme aj v priamom vysielaní ukázali všetky najefektívnejšie cviky, ktoré pomáhajú v boji proti skolióze. Veľa z účastnených mi písalo, že konečne vedia, ako majú doma cvičiť tak, aby si neublížili a cvičenie im aj pomohlo. Ale to mi nestačilo – takáto jednorázová pomoc prišla určite mnohým vhod, no cvičenie musí byť kontinuálne a je toho ešte oveľa viac, čo som chcela povedať a nestihla som. 

Nechala som svojej kreatíve voľné pole pôsobnosti a za pár týždňov bola „vlajková loď portálu“ v podobe výzvy Zdravý chrbát za 60 dní na sveteVýzva má jasný koncept, logiku a hlavne naozaj pomáhala a prinášala našim členom úžasné výsledky. 

Aký bol koncept celej výzvy?

  • Učíme ľudí najprv vystrečovať telo, čiže si ho predpripraviť na cvičenie. 
  • Učíme ich ako spevniť centrum tela, rozhýbať telo pomaličky fyzio cvičeniami a nezabudnúť na školu chrbta, ktorá je alfou-omegou zdravého chrbta. 
  • Na konci výzvy sa venujeme rutine a ranným cvičebným zostavám – tzv. rituálom.  
2.narodeniny_do-pilates_darce_03k – kópia
2.narodeniny_do-pilates_04
2.narodeniny_06

Jednou výzvou práca nekončí…

Po skončení výzvy sme nenechali ľudí bez režimu, len tak napospas realite.  Veľmi rýchlo by mohli skĺznuť do starých stereotypov a motivácia by postupne klesala.  Preto sme zostavili ďalšie pokračovanie výzvy – Výživný kokteil pre zdravý chrbát– harmonogram na 2 mesiace, ktorý v sebe kombinoval cvičenie pre zdravý chrbát, pilates a cvičenie za kancelárskym stolom.  Po 4 mesiacoch pravidelného venovania sa svojmu chrbátiku, ľudia eliminovali svoje bolesti alebo ich bolesti úplne vymizli. Výzva je v súčasnosti zautomatizovaná a cvičiť si ju môže každý člen portálu kedykoľvek i kdekoľvek. Vzdávame rešpekt každému, kto túto dlhú, no výživnú výzvu dokončil, muselo to byť naozaj ťažké, no výsledky sa dostavili. 

Zdravé a silné telo musíme budovať na silných základoch

S januárom sa spájajú nové začiatky.  Väčšina z nás je po sviatkoch a dovolenkách pozitívne naladená a pripravená implementovať svoje predsavzatia do reality. Ideálne obdobie pre nové výzvy. S myšlienkou nových začiatkov vznikol aj projekt – výzva Úspešný pilates začiatočník za 90 dní.  Táto výzva má veľký ohlas a prešli ňou stovky členov portálu, ktorí sa krok po kroku naučili základy a nuánsy cvičenia pilates. Výzva je postavená na prepracovanom koncepte predprípravy tela – najprv sme si posilnili ochabnuté svaly a vystrečovali tie preťažené, naučili sme sa aktivovať centrum tela (core), základy a detaily každého jedného cviku pre začiatočníkov a až potom sme sa pustili do zostáv pilatesu. 

Učíme sa cvičiť vedome, no s radosťou

Opäť sa nám podaril „husársky kúsok“.  Takáto prepracovaná výzva Pilatesu je jediná takéhoto druhu na trhu a každý, ktorý ju absolvoval konečne vie dané cvičenie precítiť vedome, vie sa odkontrolovať, aby cvičenie bolo správne precítené a vykonané. To je na vybudovanie silných základov, na ktorých môžeme neskôr stavať, veľmi dôležité. 

2.narodeniny_07
2.narodeniny_do-pilates_8

Čo o výzvach hovoríte vy, členovia našej DO-Pilates komunity?

Čo ešte okrem výziev na portáli nájdete?

2.narodeniny_18

Ďakujeme každému členovi, ktorý tvorí našu skvelú komunitu

Každý náš projekt, výzva, cvičenie by nemalo význam, ak by tento obsah na konci nemal kto oceniť a videá s nami odcvičiť. Preto by sme všetkým našim členom komunity chceli z celého srdca poďakovať za dôveru, že ste s nami, že vás to stále s nami baví, za každé odcvičené video, otázku ohľadom cvičenia, či komentár.  Veríme, že tiež cítite, že ste súčasťou komunity a skupiny ľudí, ktorým nie je ľahostajné svoje zdravie. 

A čo portálu chceme k narodeninám zaželať?

  • Veľa spokojných členov, ktorí budú aktívne a s láskou cvičiť pravidelne a starať sa o svoje telo a zdravie
  • Veľa odborných lektorov, ktorí vám prinesú vysoko profesionálne informácie, ktoré vás budú vzdelávať a nasmerovávať na tú správnu cestu za zdravým telom
  • Viac osobných stretnutí, cvičení a pobytov, aby sme sa z ONLINE-u dostali aj do OFFLINE-u.

Nezabudni: ZMENA SA ZAČÍNA U TEBA, my ťa na ceste k vytúženému cieľu budeme s láskou sprevádzať. 

Nech sa páči, tu je tvoj darček, aby si začal už dnes.

 

Na záver ešte veľké ďakujem môjmu tímu DO-Pilates, bez ktorých by som to nedala. Každý svojím dielom práce prispel k tomu, aby portál vyzeral a fungoval čo najlepšie.

DO-Pilates tím 

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X