MARCH MATNESS: Svetová oslava pilatesu

MARCH_MATNESS_Svetova_oslava_pilatesu_04
MARCH_MATNESS_Svetova_oslava_pilatesu

Ako sa marec stal sviatkom pilatesu?

V roku 2012 učiteľ pilatesu – Benjamin Degenhardt odišiel na dovolenku, na ktorú si zobral svoj nový smartfón a knihu Josepha Pilatesa – „Return to life through Contrology“ (Návrat k životu pomocou kontrológie). Na konci dovolenky mal už plný telefón fotografií. Na týchto snímkach bol v pozíciách, ktorými sa inšpiroval v knihe.

Doma si vybral tie najlepšie zábery a urobil si z nich „malú zbierku“. Rozhodol sa, že by ju rád zdieľal aj na internete s inými nadšencami pilatesu. Manželka mu poradila, aby túto zbierku pomenoval „March madness for Pilates fans“. Benjaminovi sa myšlienka páčila, a preto sa pohral s názvom a vznikol – MARCH MATNESS: Svetová oslava pilatesu. Konceptom malo byť to, že každému dňu v marci pripadne jedna pozícia z jeho zbierky.  

Na konci prvého March MATness-u mala malá hŕstka sledovateľov iba jednu otázku – „zopakujeme to isté aj budúci rok?“ O pár rokov tvrdej práce sa z tejto milej aktivity Benjamina stala celosvetová aktivita, ktorú podporuje celá pilates komunita.

MARCH_MATNESS_Svetova_oslava_pilatesu_02

Benjamin Degenhardt v pozícii “Spine twist”, ktorá prislúcha k 18. dňu March MATness-u

MARCH_MATNESS_Svetova_oslava_pilatesu_03

Ako sa môžete zapojiť?

Popularity sa táto aktivita dočkala určite aj kvôli tomu, že nielen motivuje, ale je aj veľmi jednoduchá. Každý rok sa riadi rovnakým rozvrhom: každý deň v marci má priradenú svoju pozíciu, niekedy dve. Tento rozvrh nájdete na mojej FB stránke, kde budem každý deň fotografie daných pozícií zverejňovať.

Danú pozíciu si vždy odcvičíme, odfotíme sa pri nej a fotografiu prezdieľame v príbehu  alebo vo feede na Facebooku a Instagrame. Označíme ju značkami a hashtagmi:

@marchmatness

@dopilates

#marchmatness

#dopilates

#mmthankyou

No a hotovo 😊 Spoločne sa zapojíme do celosvetovej komunity pilatesu a naučíme sa základom tejto metódy a to iba za 31 dní.

Tak a toto je MARCH MATNESS: Svetová oslava pilatesu. Pridáš sa tento rok k nám aj ty? 😊

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X