4 pravidlá: Ako si užiť Vianoce bez stresu

Ako_si_užiť_Vianoce_bez_stresu_04

4 pravidlá pokojných Vianoc

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatkom odpočinku, času stráveného s rodinou a tým najpokojnejším obdobím roka. Všetci vieme ako by sme si priali sviatky stráviť, no aká je často realita? Zhony za darčekmi do preplnených obchodných centier, ambície mnohorakého pečenia a ešte k tomu pracovné povinnosti, ktoré ešte treba stihnúť pred začiatkom Vianoc a koncom roka. Ja som si pred rokom sľúbila, že pôjdem na to inak a doprajem si Vianoce bez stresu a výčitiek. Chcela som si ich naozaj, ale naozaj užiť a preto som si stanovila tieto 4 pravidlá pre pokojnejšie a spokojnejšie Vianoce.

1. Tráviť čas s rodinou je to najdôležitejšie

Mnoho z nás vďaka homeoffice-om a zatvoreným školám v tomto roku trávila  s rodinou veľa času.   Avšak až kvalitný čas, ktorý do hĺky venujeme jeden druhému vie pohľadiť a potešiť našu dušičku.  A práve takéto chvíle strávené s našimi najbližšími počas Vianoc sú nenahradeteľné. Preto sa aj ty snaž byť so svojimi blízkymi a okrem príjemných chvíľ, ich napríklad môžeš zapriahnuť aj do rôznych predvianočných aktivít ako je pečenie a upratovanie.  Nenechávaj to len na seba, deti sú radi pomocníkmi a samozrejme ich za to aj treba pochváliť.  A ty spojíš príjemné s užitočným a zefektívniš si celú prípravu Vianoc.

Vianoce bez stresu

2. Darčeky nakúpim ešte pred začiatkom decembra

Najväčším stresom u každého z nás býva najmä to, že riešime darčeky až na poslednú chvíľku. Väčším problémom z hľadiska stresu býva najčastejšie nie to, že darček treba stihnúť kúpiť, ale že ho vôbec treba vymyslieť. Vieš, čo myslím? Všetci už vraj majú všetko a po ničom konkrétnom netúžia. Práve preto na darčeky myslím už zopár týždňov pred Vianocami a ak mám čas, tak nejaké rovno aj kúpim, aby som mala menej stresu v decembri.

Tiež si nevieš rady, čo kúpiť najbližším? Pamätaj, že nemusíš darovať iba hmotné veci, ktoré blízky ani nemusí využiť. Daruj mu napríklad taký darček, ktorý prospeje jeho zdraviu a súčasne ho ešte určite nemá – členstvo do DO Pilates ONLINE portálu v podobe darčekovej poukážky.

3. Pečenia a upratovania tak akurát, aby boli Vianoce bez stresu

Tak a teraz ruku na srdce! Naozaj na Vianoce potrebujeme mať zotretý prach pod každým rámikom s fotkou a mať napečených 10 druhov vianočného pečiva? Nie vôbec! Ak nie je zrovna upratovanie a pečenie tvoje hobby, tak mu venuj pokojne menšiu pozornosť, ako si mu venoval po minulé roky. Uprac si iba to hlavné, tak aby si bol spokojný a nezabudni zapriahnuť do upratovania aj svoje deti, aby to nebolo všetko len na tebe.

Napeč zdravšie varianty tradičných koláčikov – medovníčky, linecké koláčiky a vanilkové rožteky bez výčitiek, najlepšie podľa Zuzky Liškovej.  Náš portál získal pre Online workshop zdravého pečenia pre teba aj zľavu 10 euro pri použití kódu vianocnepecenie2020.  Udrž si štíhlu líniu aj počas Vianoc.

Vianoce bez stresu

4. V zdravom tele zdravý (vianočný) duch

Nemusíš byť počas celého roka najväčší fanúšik pohybu a zdravej stravy, aby si si pár týždňov pred Vianocami zacvičil a dal si pozor na to, čo ješ. Okrem prísunu energie sa ti tvoje telo poďakuje aj silnou imunitou. Nezabúdaj, že aj každé zhodené kilo do Štedrého dňa sa počíta 😊. Zdravá strava už iba hrubou linkou podčiarkne všetky benefity cvičenia a budeš sa cítiť omnoho lepšie. Nevieš ako začať cvičiť? Čo tak v pohodlí domova s našim portálom – vyber si svoje členstvo a začni hneď!

Vianoce bez stresu

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X