Pilates

Fyzio

Office


 


Pilates
Zdarma

Pilates pre mierne pokročilých

12.08.2020

Máte už základy pilatesu za sebou? Tak potom si môžete vychutnať ďalšiu úroveň, pri ktorej už zažijete pálenie brušnej steny a prídu na rad aj kropaje na čele. Tu vás to proste začne baviť! A keď začnete cvičiť s rôznymi pilates pomôckami, budete jednoducho závislí od pravidelnej dávky tejto úžasnej, pre telu prospešnej, metódy.

Zobraz
Denisa Owen
Pilates
Zdarma

Dobré ráno s DO Pilates

11.08.2020

Krátka zostavička na ráno. Telo prebudíme, zahrajeme a vystrečujeme, aby sme ho pripravili do dňa. Niekto cvičí Tibeťanov, my cvičíme "Dobré ráno s DO Pilates" :-) Toto video odporúčam cvičiť každé ráno.

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

SILNÉ PAŽE

22.11.2020

Ak chceš venovať zvlášť pozornosť posilneniu paží, toto video je presne zamerané na cviky na paže. Posilníme všetky kĺby od zápästného po ramenný a budeme sa venovať každej svalovej skupine na rukách a ramennom pletenci. Tento tréning je vhodné zaradiť do tréningového plánu buď samostatne, alebo si ho môžeš dať na začiatku akejkoľvek pilates hodiny.

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

BOMBASTIC ELASTIC PILATES

17.11.2020

Poďme si spolu zacvičiť a objaviť krásy úžasnej pilates pomôcky, ktorú si so sebou viete bez problémom zobrať kdekoľvek. Theraband (rezistenčná guma) nám ukáže svoje čaro počas celého tréningu pilatesu. Jednak si s ňou vieme poriadne posilniť akékoľvek časti tela (najmä paže a nohy), ale vieme sa s ňou aj krásne ponaťahovať. Pri cviku krúženia nohou konečne pochopíte, čo od vás žiadam ak dám inštrukciu povytiahnúť stehennú kosť z bedrového púzdra. Samozrejme si nenechám ujsť, aby som vám predstavila nové pozície, ktoré sme ešte s therabandom necvičili.

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

BOMBASTIC BOOTYBARRE

15.11.2020

BootyBarre nás všetkých baví. Spojenie posilňovania, pilatesu, jógy a tanca je úžasná kombinácia pre pohybový zážitok. Hudba nás krásne naštartuje a "hecuje" k výkonu, aký by sme ani netušili, že dáme. Celý tréning budeme dbať na správne postavenia a garantujem vám, že ani nitka nezostane na vás suchá. Pripravte si stoličku, overballku, činky a ideme na to!

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

PILATES so stoličkou

01.11.2020

Keď sa raz naučíš základnú zostavu Pilatesu, dá sa naozaj odcvičiť kdekoľvek a kedykoľvek. O tom sme sa už presvedčili v lajfke Pilates pri stene. Dnes využijeme ďalšiu pomôcku z domáceho prostredia - stoličku, na ktorej trávime veľa času. Využijeme ju ako "barre" pri spevňovaní sedacieho svalstva, ale poslúži aj ako pomôcka, ktorá nám vie pekne znáročniť určité cviky. Nezabudneme ani na posilnenie všetkých brušných svalov a svalov paží pomocou činiek. Tak čo tešíte sa?

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

PILATES súhra s plankami

31.10.2020

Tento špeciálny tréning bude zameraný na plankové pozície (vzpory), ktoré sú náročné, pretože patria medzi WHOLE BODY INTEGRATION cviky. To znamená, že celé telo sa zapája a všetky svalové skupiny dostávajú zabrať. Kontrola tela je tu veľmi dôležitá, musíme si uvedomiť, ktoré svaly stabilizujú pozíciu, ktoré iniciuujú pohyb a ktoré v konečnej fáze použijeme ako hýbače. Prejdeme si planky krok po kroku, od jednoduchších po veľmi náročné, ako napríklade Side twist. Pripravte si uteráčik, verím, že sa zapotíme:-)

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

PILATES FLOW

29.10.2020

Plynulosť patrí medzi základné princípy pilates metódy a my si tento princíp v dnešnej zostave vyzdvihneme. Zostava je určená pre mierne pokročilých až pokročilých a budeme si užívať prelínanie a trasformovanie tela z pozície do pozície. Plynulosť nám dodáva radosť z pohybu a radosť z ovládania správnej kontroly tela. Na konci zostavy sa nám vyplavia endorfíny a my budeme so sebou spokojní a hrdí, ako sme to krásne a s ladnosťou zvládli.

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

STREČING pre flexibilitu a mobilitu

27.10.2020

Strečing je veľmi dôležitý pre naše telo a otvára možnosti zlepšenia mobility kĺbov a flexibility celého tela. V dnešnej hodine sa budeme zameriavať iba na strečingové pozície a vysvetlíme si, ktorá pozícia na čo slúži a čo robiť v prípade obmedzení. Po tejto hodine sa budeš cítiť mobilnejší, flexibilnejší a vyšší o pár centimetrov. A to je náš cieľ!

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

PILATES pri stene

12.10.2020

Poďte si so mnou zacvičiť pilates zostavu, ktorá bude situovaná pri stene tak, aby nám stena poslúžila aj ako opora, aj ako pomôcka. Stačí byť len trochu kreatívny a pilates získa opäť nové dimenzie. Tak si vyber doma stenu, ktorá poslúži najlepšie a nalaď sa na lajfku.

Zobraz
Denisa Owen
Pilates

Oslavujeme 6. narodeniny DO Pilates

11.10.2020

Pozývam ťa na oslavu 6.tich narodenín značky DO Pilates. Prejdeme si pozície od začiatočníkov až po pokročilých a tvoje telo dostane komplexný a intenzívny tréning. Zaželajme DO Pilates veľa úspechu a ďalšieho napredovania. Ďakujeme ti, že s nami cvičíš a že si našim motorom vpred. Uži si túto slávnostnú zostavu.

Zobraz
Denisa Owen