Adventná výzva – Ploché bruško

Adventná výzva – 8. DEŇ

08.12.2020

Dnes si predstavíme šulec a jeho úžasnú vlastnosť inbalancie, ktorá nám pomáha posilniť naše "core".

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 9. DEŇ

09.12.2020

Rezistenčná guma nám vie pekne pomôcť pri posilňovaní brušného svalstva. Bude nám slúžiť aj ako barlička pri cviku Roll up a podrží nám hlavu aj pri zdvíhaní horného trupu, čomu sa potešia krčné svaly, ktoré sa vďaka tomu inhibujú - deaktivujú. Verím, že si ju obľúbite.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 10. DEŇ

10.12.2020

Dnešné cvičenie si sťažíme kilovými činkami. Vyvoláme nimi "reakciu" bruška, aby zabralo ešte viac, nakoľko chceme zvýšiť jeho záťaž. Na strane druhej nám činky poslúžia aj na posilnenie paží, čo nie je nikdy na škodu :-) Navyše si zostavičku skrášlime mojím obľúbeným cvikom Roll over a ukončíme ju zábavným cvikom Seal Puppy. Enjoy!

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 11. DEŇ

11.12.2020

Balančné cvičenia sú ideálne pre posilnenie centra tela - CORE a preto sa trošku povenujeme plankom. Tie sa zaraďujú medzi cviky, kde sa integrujú všetkých svalové skupiny tela, a preto sú tak účinné. Dnes sa zameriame na tréning plankov od tých menej náročnejších až po tie náročnejšie.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 12. DEŇ

12.12.2020

V tento špeciálny deň výzvy (dnes mám totiž narodeniny!) budeme pokračovať v plankoch, nech si všetky postupne zopakujeme. Okrem Front support si dáme aj Back support a predstavíme si aj Side support. Všetko v jednom a naše CORE dostane krásne zabrať. Tak čo tešíte sa?

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 13. DEŇ

13.12.2020

Hlavná rola dnešného cvičenia pripadne spodnému brušku, ale aj priamy brušný sval dostane poriadne zabrať hlavne pri pozícii Neck Pull. Bočné planky si natrénujeme v ich náročnejšom prevedení a dnes nás čaká aj prvý nácvik - predpríprava na najnáročnejší cvik pilatesu - Teaser.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 14. DEŇ

14.12.2020

Sme v druhej polovici výzvy a ja sa už nehanbím bruško ukázať :-). Mierne tehličky sa rysujú a my pokračujeme ďalej. Medzi pilates pomôcky jednoznačne patrí aj fitlopta, ktorá je úžasným pomocníkom pri posilňovaní bruška. Navyše jej mäkkosť a spätná väzba pri kontakte je balzam pre chrbátik.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 15. DEŇ

15.12.2020

Zostavička ako lusk! Prejdeme si pozície pre posilnenie bruška pekne po poriadku od začiatočníkov až po pokročilých a vytrápime sa aj v bočných plankoch. Priznám sa, že tie planky mne osobne vždy zoberú najviac energie a telo sa začne triasť ako osika. Ale aspoň viem, že sa spevňuje a že mám stále na čom pracovať!

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 16. DEŇ

16.12.2020

Dnes budeme inovovať a ukážeme si ako sa dá taká STOVKA (HUNDRED) variovať a prenesieme aj niektoré cviky zo strojov, kokrétne z Reformera, priamo na podložku. Na konci vám ukážem hviezdicu - STAR FISH a jej záber na brušné svaly.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 17. DEŇ

17.12.2020

Akcent dnešného tréningu bude na šikmé brušné svaly. Skúsime si aj banán a na záver upriamime pozornosť na predprípravu jedného z najnáročnejších cvikov, akým je Teaser.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 18. DEŇ

18.12.2020

Predprípravu Teaseru máme za sebou, takže dnes začneme s nácvikom cviku Teaser 1. Posvietime si aj na novú pozíciu Jack Knife, ktorému predchádza cvik Roll over. Pre tých, ktorí sa ešte s Jack Knifom nestretli, poslúži ako barlička obyčajná stolička.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 19. DEŇ

19.12.2020

Dnes pokračujeme v našom napredovaní a posúvame sa ďalej od Teasera 1 k Teaseru 2. Avšak ešte predtým sa pekne zahrejeme a predpripravíme telo na záťaž.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 20. DEŇ

20.12.2020

Našu minivýzvu výučby Teasera dnes uzatváram výučbou Teasera 2 a pomedzi to pretkáme pozície, ktoré sa objavujú iba v zostavách pre pokročilé úrovne - Corkscrew Advanced a Control Balance. Celú zostavu ukončíme pozíciou Crab a postavíme sa na hlavu :-)

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 21. DEŇ

21.12.2020

Poďme si zrekapitulovať, čo sme sa počas výzvy naučili. V tejto zostavičke sa povenujem čisto základným pozíciám pre začiatočníkov až mierne pokročilých. Popri tom sa pokúšajte o aplikáciu všetkých základných princípov pilatesu - kontrola, koncentrácia, precíznosť, dýchanie, plynulosť a centrum.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 22. DEŇ

22.12.2020

Pomaličky sa blížime ku koncu a ja verím, že už na sebe vnímate zmeny vďaka nášmu intenzívnemu cvičeniu. Rekapitulácia pokračuje, akurát si dnes posvietime na ťažšie pozície a budeme stále gradovať. V brušku nám bude vyslovene páliť až horieť. Záver zostavy venujem výcviku nového cviku Boomerang, čo je mix niekoľkých pozícií dokopy - Roll up, Roll over, Teaser.

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 23. DEŇ

23.12.2020

Tramtadadááááá! A máme minifinále našej Adventnej výzvy! Dnes som sa na túto počesť vymódila a ako som sľúbila cvičím s takmer holým bruškom :-). Pripravte sa na potenie, dneska to bude mať grády!

Zobraz
Denisa Owen

Adventná výzva – 24. DEŇ

24.12.2020

GRATULUJEM TI! Si vo finále ADVENTNEJ VÝZVY - Ploché bruško! ZVLÁDLI SME TO! A teraz si môžeš rozbaliť svoj darček, ktorý som pre teba pripravila. Uži si VIANOČNÝ PILATES ešte pred všetkými štedrovečernými chvíľami. Ďakujem, že so mnou cvičíš a dovoľ mi zaželať ti Šťastné a Veselé Vianoce v kruhu rodiny, nech sú plné lásky, pokoja, porozumenia a hlavne pevného zdravia.

Zobraz
Denisa Owen
X